המלצות וכתבות תיאטרון

ערב של מונולוגים העלתה קבוצת התיאטרון של דרום הגולן, בהנחייתה של הבמאית רונית אוחנה. בזה אחר זה, עלו חברי הקבוצה והקהל נהנה מאוד.

ערב מהנה במיוחד עבר על קהל הצופים, שהגיע לערב מונולוגים של קבוצת התיאטרון בדרום הגולן.

רונית אוחנה היא בימאית "תיאטרון פאוזה", ועובדת זו השנה השנייה עם שתי קבוצות, במתנ"ס ובסטודיו בכפר חרוב.

נורית פונדק, מנהלת שלוחת בני יהודה: "ערב המונולוגים-'דברים שרציתי לומר' הוא נקודת שיא של אמצע השנה, אליה אנו שואפים ולקראתה עובדים חברי הקבוצה במסגרת שיעורי התיאטרון, בהנחייתה של רונית.

"אחרי מפגשים והתנסויות רבים, מקבלים חברי הקבוצה מגוון טקסטים לבחירה. מרגע שהחליט כל אחד מה 'מדבר' אליו, הוא עובד על הדמות הנושאת בפיה את המונולוג, בורא אותה, מפענח אותה ולובש אותה על עצמו. כל התהליך מכוון בתבונה רבה על ידי הבימאית ומתורגל דרך אימפרוביזציה, ושיטות עבודה שונות.

"לקהל הצופים זומנה חוויה תרבותית מעניינת: השחקנים על משחקם האותנטי, הטקסטים, הדמויות, התלבושות המדויקות וקטעי המוזיקה המיוחדים יוצרים חוויה שלמה ומחממת לב.

"ניכר כי חברי הקבוצה מחוברים זה לזה בקשר מיוחד, חם, תומך ומפרגן. ואכן, כמי שחברה בקבוצת תיאטרון מקבילה, אני יכולה להעיד שידה המכוונת של רונית היא המובילה לקשר המיוחד בין חברי הקבוצה ולתוצרים המעניינים.

"רונית היא קודם כל אדם מאוד אינטליגנטי, מעמיק ורציני. בשיעורי התיאטרון, אותם היא מעבירה מידי שבוע, באה לידי ביטוי מקצועיות מלוטשת, הבנה מעמיקה וידע רב, במקביל ליצירתיות. רונית מובילה את השחקנים ביד אמונה ובתרגילי תיאטרון חווייתיים לביטוי רגשות, גילוי דמויות ומשחקי תפקידים.

התוצאה עבור המשתתפים, כך יעידו רובם, היא החלק הפחות מודגש בעבודה. החשוב והמעניין הוא תהליך העבודה. תהליך בו אתה מוצא עצמך מתנסה לעיתים לבד, לעיתים עם בן/בת זוג או בקבוצה קטנה, עם ובלי מילים, עם ובלי חפץ, עם ובלי טקסט, אבל תמיד עם קבוצה תומכת ומשוב נקי ומקצועי.

"חברי שתי הקבוצות הם מקבץ מעניין ורב-גוני של אנשים. צעירים, מבוגרים, מקצועיים, חובבים, סגורים, פתוחים, רציניים ומצחיקנים. לכולם מקום בקבוצה כזו.

"ערב כזה שב ומדגיש לכולנו שגם פה ברמה יש תרבות על רמה! יישר כוח לרונית, יגאל וצוות השחקנים".

דניאלה שאול

כתבה ב"שישי בגולן" – ערב מונולוגים

על ההצגה ירח מלא בחודש מרס

עידית בן אוליאל. 35, תל אביב

"לא הכרתי את השירה של ייטס קודם. החוויה עצמה הייתה מהנה וייחודית. החלק השני, שהיה ברור יותר מבחינת הרצף הסיפורי, היה מהנה הרבה יותר. הכי הפריע לי המבטא המוזר שבו דיברו השחקנים. זה לא תרם לאותנטיות".

אייל שי. 26, תל אביב

"הטקסט אינטליגנטי אבל העיוות המוגזם של השפה העברית (מבטא מוזר של השחקנים) לא מתאים ומסיח את הדעת מהתוכן".

לילך ורד. 30, תל אביב

"החלק הראשון של ההצגה היה קצת גרוטסקי, קשה לצפייה וגרם לי מבוכה. החלק של הקראת השירה היה הרבה יותר טוב: הדמויות קלילות יותר ופחות אקסטרווגנטיות".

נועם מאירי. 45, תל אביב

"אני מכיר את השירה של ייטס והמחזה הזה קשה לפיצוח. יש פה אתגר גדול כי לא פשוט לשחק שירה. בחלק השני היה משהו מקסים וזורם".

שירלי מור. 31, תל אביב

"לדעתי המשחק היה טוב ואמין, השפה הייתה יחסית ברורה, אני מאוד מתחברת לז'אנר הזה".

ערן גינצבורג. 35, תל אביב

"היעדר ההגברה והישיבה הקרובה מסביב לבמה הם אידיאלים להקראת שירה. אשמח אם יהיו יותר ערבים כאלה ויותר אנשים יתנסו בכך. זה הרבה יותר עוצמתי מקריאה אישית של ספר שירה".

טור בקול העם

על ההצגה "מעשיות ומעשים"

הצגה הבנויה משלושה סיפורים קצרים של ש"י עגנון הועלתה לאחרונה בכפר חרוב. רונית ויגאל אוחנה, מההרחבה בכפר חרוב, הם הבימאית והשחקן. השחקן הנוסף הוא דן סודרי.

להתרגשות רבה, גרמה לאחרונה הצגתם של רונית ויגאל אוחנה, "מעשיות ומעשים", עד הועלתה במועדון כפר חרוב, בפני כמאתיים צופים. חברי כפר חרוב ותושבי אבנ"י אית"ן וחיספין, דתיים וחילוניים יחד, בני כל הגילאים, תלמידי בתי הספר ומבוגרים באחד, נהנו בקהל.

רונית ויגאל אוחנה, בני 37, המתגוררים בהרחבה של כפר חרוב עם בתם הפעוטה-אריאל, עוסקים בתיאטרון שנים רבות, והגיעו לגולן ממרכז הארץ, לפני מעט פחות משנה. השניים, היא בימאית והוא שחקן תיאטרון, יצרו קשר עם תיאטרון "מרא"ה" בקריית שמונה ונפגשו עם מנהלו האמנותי, רועי רשקס. האחרון התלהב מהעובדה שעסקו בעבר רבות בעיבודים של ש"י עגנון, יגאל כשחקן ורונית כבימאית.

רשקס חיפש לאחרונה חומרים להפקות חדשות עבור התיאטרון, להצגות שמתאימות לקהל של בתי ספר ומוסדות חינוך, עם דגש על קהל הדתי, בשל העובדה שבצפון יש נוער דתי רב ויש עבורם פחות היצע בשוק ההצגות.

רונית: " החיבור של עגנון נראה לו פוטנציאלי. כך בחרנו שלושה סיפורים מקסימים : 'הפרוטה', 'מעשה העז' ו'מאויב לאוהב', שלושה סיפורים קצרצרים של עגנון, שצרפנו זה לזה, מתוך מחשבה שיש קו מקשר בין שלושתם, והוא המסלול שעבר העם היהודי מגולה לגאולה. זהו קו שמקביל למסלול הביוגרפי של עגנון, שהיה ציוני פעיל. הקו מתחבר להשקפת העולם שלי ושל יגאל. אנחנו מאמינים ב'לקום ולעשות מעשה', בכוחו של המעשה בפועל.

"בהצגה יש שני שחקנים, יגאל ודן סודרי. במטרה לאייש את תפקידו של השחקן לצדו של יגאל, שיוכל לענות על דרישות התפקיד, נסענו לחיספין, לבקר חבר'ה שלומדים אצל הרב אגוזי, והגיעו עם נשים ומשפחות בעקבות הרב. חברי הקבוצה לומדים עם הרב אגוזי יומיים בשבוע וחלקם לומד יום נוסף במכללת תל חי. כך הכרנו את דן, שיש לו מעט רקע במשחק. מדובר בבחור דתי, שעשה עימנו את החזרות במועדון כפר חרוב, מקום עם הרבה השראה, על המצוק עם הנוף המדהים.

"עבדנו ימים ארוכים, המפגש שלנו אתו היה באמת מפגש בין דתיים וחילוניים, הרי אנחנו חילוניים גמורים, והייתה עבודה הדדית מפרה. הוא הביא את הידע מהבית הדתי מהמסורת, את הדברים הקטנים. בזכות דן, הכנסנו זמירות, אותן שרים בבית הכנסת, שאינן בסיפור המקורי. הוא הכניס להצגה רבדים עמוקים של דתיות, זה היה מאוד מלמד עבורנו".

פתוחים להצעות

רונית: " בתמורה לשימוש במועדון לחזרותינו, נתן התיאטרון לכפר חרוב הצגה שהעלינו בחדר האוכל של היישוב. לערב זה, הזמנו את תושבי כפר חרוב, חיספין ואבנ"י אית"ן וזה גם עבר מפה לאוזן. ואכן הגיעו קבוצות גדולות מאוד מחיספין ואבנ"י אית"ן, בכלל זה גם הרב אגוזי עצמו.

"למרבה המזל, המופע נערך בחדר האוכל, הקהל פשוט גדש את המקום. זו הייתה הפתעה נהדרת, תענוג, עם אנרגיה מדהימה מהקהל. הקהל היה כל כך מעורב, כל כך מיוחד. אנשים מכל הגילאים, קטנים ובני נוער, צעירים ומבוגרים.

"ההצגה ארכה חמישים דקות ובדיעבד הצטערנו שלא נשארנו לערוך שיח עם הקהל. אם נערוך מפגש נוסף כזה נמשיך אותו בדיון, כפי שאנחנו עושים בהצגות שיצרנו עד כה. לאנשים לקח זמן רב לעזוב. הם נשארו במקום, ניגשו אלינו ואל דן ושוחחו אתנו זמן רב.

"למחרת ההצגה כאן, הייתה פרמיירה חגיגית בתיאטרון 'מרא"ה' בקריית שמונה וכרגע אנחנו מחכים שההצגה תתחיל להימכר, לבתי ספר, לקהלים שוחרי ספרות ועגנון, זה כבר לא כל כך תלוי בנו".

כמה זמן נמשכה העבודה על ההצגה?

"כחודש וחצי חזרות, אך לפניהן עורכים עיבודים, בחירות אומנותיות, עבדנו מאוד אינטנסיבי, כדי להספיק להעמיד את ההצגה עד תחילת ינואר, כך שתשווק כבר השנה".

הרחקתם לעבור לגולן, אפשר לחיות כאן ממקצוע כזה?

"אנחנו עושים דברים נוספים, כמו מופעי סיום, למשל. כשהגענו, עשינו את בר המצווה של ילדי כפר חרוב, מופע מאוד מוצלח, לפי דברי החברים.

יגאל: "עניין הפרנסה באמת מורכב. אני שחקן ויש הצגות שאני ממשיך לעשות במרכז. אני גם עוסק בווידאו ובהקלטות וזה נגדע, כי הקליינטורה במרכז לא עקבה אחריי לגולן, חוץ מדברים מסוימים שאינם דורשים הגהה לכאן לגולן, כמו השלב הסופי של המיקסים אותו אני עושה כאן, ושולח דר האינטרנט. הענף המרכזי שלנו הוא הפקת מופעים גדולים, יישובים, ימי עצמאות, חגי יובל. אנחנו נותנים מענה שלם שכולל הקלטות, וידאו, כתיבה, העמדה, בימוי, לוקחים הכל עלינו.

"אנחנו מחפשים את דרכנו כאן. כרגע אני מפיק, ביחד עם בחור נוסף מהיישוב, סרט תדמית-תכלית, עבור כפר הנופש בכפר חרוב, שמייעדים אותו להקרנה בפני קבוצות תיירים, שרוצות רקע על האזור. אנחנו מקווים שאט אט נצבור כאן אנשים שמכירים אותנו וירצו לעבוד אתנו".

דניאלה שאול

כתבה ב"שישי בגולן" – ההצגה "מעשיות ומעשים"

על ההצגה פרפר בתוך אגרוף

ובתפקיד הפרשן: כלב

המחזה "פרפר בתוך אגרוף" נפתח דווקא במונולוג של כלב. הכלב הזה, שמגולם בכישרון ובחן רב על ידי ירדן בר-כוכבא, מלווה את ההצגה בניתוחים פשוטים אבל חכמים בתפקיד של צופה מן הצד, שמבטו ומצפונו שופכים אור נוסף על המתרחש.

במקרה הזה, מדובר בטרגדיה של משפחה, שכלפי חוץ נראית מושלמת ומוצלחת, אבל מבפנים היא מתפוררת ומתפרקת. האב, שמואל (ישראל פוליאקוב), היה בטוח בעצמו ובדרך שבה חינך את אילן, בנו היחיד. הכלב, שהיה שייך לאילן, הראשון שמעז להתריס בפני האב שלמעשה הוא גידל את בנו "כמו פרפר בתוך אגרוף"- בנוקשות, בלי לתת לו הזדמנות לבטא את עצמו ואת רצונותיו. וכך קרה שהבן, שנחשב לגאוות המשפחה, החליט לשים קץ לחייו בגיל 28, רגע לפני סיום הדוקטורט שלו. הוא עושה את זה במהלך שירות המילואים שלו, בירייה בודדת ברקתו. האב מסרב להשלים עם האסון ונאבק בדרכים לא כשרות כדי לשנות את הכתוב על מצבת בנו. הוא רוצה שהעולם יידע שבנו מת בנסיבות הרואיות, "במילוי תפקידו", ולא סתם "במהלך שירותו", כפי שאמור היה להיכתב. במקביל למאבק הזה, עולמו של האב ממשיך להתמוטט. התא המשפחתי שמקיף אותו מתפורר סופית לאחר שסודה הגדול של אשתו רעיה (גאולה נוני) נחשף על ידי אלפרין (ארין מוסקונה), אל"מ מזדקן מחיל התותחנים, חברו הטוב של האב. המחזה מתחיל, אומנם, בצורה סוחפת, מפתיעה ומסקרנת, אבל בהמשך, אחרי שכבר מתרגלים לגימיק של הכלב, הוא לא מצליח להתרומם מעבר לסיפור טרגי שגרתי על אב שתלטן, שבחשיבותו העצמית המנופחת לא שם לב לרגשות העזים שרוחשים אצל בנו מתחת לפני השטח. סוף הסיפור אינו ברור ואין ספק שהמחזאי היה יכול להתאמץ לסיים את ההצגה הצורה נוקבת ומדויקת יותר. למרות ההסתייגויות, המחזה ראוי לצפייה בעיקר בזכות השחקנים. מיכאל מוריס-רייך, מחזאי מתחיל, הצליח לכנס על במה אחת צוות מוביל: פוליאקוב, גאולה נוני, אריה מוסקונה, ירדן בר-כוכבא ויגאל אוחנה, שכולם מפגינים משחק משובח ואמין. מפתיע במיוחד פולי, שמוכיח לנו שהוא יודע להיות לא רק "גשש", אלא גם שחקן טרגי מצוין.

"פרפר בתוך אגרוף". כתב: מיכאל מוריס-רייך, עיצוב ובימוי: הלל נאמן, תיאטרון צוותא תל אביב.

כתבה מתוך המקומון "אנשים"

על ההצגה אלי כהן

כ-600 תלמידים השתתפו השבוע בטקס לזכרו של אלי כהן ז"ל, המרגל הישראלי שהוצא להורג בסוריה ב-1965. בטקס, שנערך בהיכל התרבות בבת-ים, צפו התלמידים בהצגה על חייו של אלי כהן, שביים חבר העמותה להעלאת עצמותיו של אלי כהן, גדי צדקה. בטקס נכח אחיו של אלי כהן, אברהם. ביום שני בערב, 33 שנה בדיוק מיום תלייתו של כהן בדמשק (18.5.65), הועלתה ההצגה גם בטקס האזכרה הרשמי שנערך בקריית שמונה, בנוכחות אשתו של אלי כהן, נאדיה. 

בתמונה מההצגה: יגאל אוחנה בתפקיד אלי כהן, ושוש קצטנברג בתפקיד נאדיה כהן.

מקומון 98

על ההצגה אלי כהן

"תיאטרון הפקות" של משפחת צדקה מחולון מעלה על הבמה את סיפור חייו של המרגל הבת-ימי המיתולוגי, אלי כהן. גלי צדקה, המחזאי והבמאי, מספר כי העלאת ההצגה היא הגשמת חלום ילדות עבורו. נדיה כהן, האלמנה, נכחה בבכורת ההצגה, שתועלה בבתי ספר ברחבי הארץ, והתקשתה לעצור את הדמעות.

מקומון חולון בת-ים

יגאל ורונית אוחנה, תושבים חדשים בכפר חרוב, העתיקו את פעילותם בתחום התיאטרון ממרכז הרץ לצפון, וכבר הפיקו הצגה בשיתוף עם תיאטרון "מראה" בקריית שמונה.

"תיאטרון מראה" בקריית שמונה העלה לא מזמן הצגה חדשה בשם "מעשיות ומעשים", המבוססת על שלושה סיפורים קצרים מאת ש"י עגנון, אשר עובדו לבמה ע"י יגאל ורונית אוחנה, תושבים חדשים בכפר חרוב בדרום הגולן. רונית ביימה את ההצגה ויגאל משחק בה עם שחקן נוסף. שיתוך פעולה זה היווה פתיחה מוצלחת עבור בני הזוג אוחנה, שעזבו קריירה מצליחה במרכז הארץ לטובת הצפון, ומעוניינים לפתח באזור פעילות בכמה אפיקים הקשורים לתיאטרון ולהפקה הבימתית. "לקחנו פה הימור" , אומר יגאל, "במשך שנים בנינו את עצמנו מבחינה מקצועית, ובמרכז הארץ כבר היה לנו שם ולקוחות שהכירו אותנו. פה נצטרך להתחיל הכל מחדש. באנו בידיעה ברורה שנצטרך לעשות פשרות הן בתחום הכלכלי והן בתחום המקצועי, אבל יש לנו בטחון ביכולת שלנו, והרבה רעיונות שנוכל עם הזמן להגשים אותם".

יגאל ורונית חיים ונושמים תיאטרון, ועיסוקיהם מקיפים כמעט את כל האספקטים של ההפקה הבימתית. שניהם רכשו ניסיון בימתי הן במשחק והן בבימוי, והתמחו גם בהרצת הפקות עבור בתי ספר, ישובים החוגגים יובל וכדומה. "ההפקה שעשינו עבור מופע הבר-מצווה של כפר חרוב", אומרת רונית, "הייתה מוצלחת מאוד, והחברים הופתעו מהרמה והליטוש של המופע".

יגאל: "היתרון שלנו הוא שאנו שולטים בכל התחומים הקשורים למופע בימתי. פרט לבימוי, אני מתעסק גם בהקלטות, בהפקה ועריכה של סרטי וידאו, מרכיבים שכיום הם הכרחיים. האופן שבוא אנו עובדים גם חוסך בסופו של דבר לא מעט כסף. באזור המרכז יכולנו להרשות לעצמנו לקחת סכומים נאים על הפקות, והיינו צריכים לדחות לא מעט הצעות בגלל חוסר זמן. כאן אנחנו מתחילים כמובן בקטן, ובסכומים צנועים מאוד, עד שנבנה מחדש את השם והמוניטין.

פאוזה- מרכז תיאטרון ייחודי

בני הזוג אוחנה לא באו לגולן רק בשביל איכות החיים והשקט. הם נושאים עמם גם איזושהי שליחות או לפחות רצון לחולל מפנה בתחום חיי התרבות בפריפריה הצפון מזרחית של מדינת ישראל. את זה הם רוצים להגשים באמצעות הקמת מרכז לאומנויות הבמה, שבו יהיו תיאטרון, אולפן הקלטות ואולפן וידאו. יגאל: "כיום אנחנו עסוקים בעיקר בחיפוש מבנה מתאים בדרום הגולן ליוזמה שלנו. זה צריך להיות מבנה שהוא יהיה אולם ל-150 איש, וחדרים נוספים למרכיבים המשלימים של המרכז. הכוונה היא לבנות מקום שבו יהיה שילוב בין העבודה הקהילתית, והממד התיירותי עסקי. החזון שלנו הוא שאנשים המגיעים לחופשה בגולן, יוכלו לשלב בה גם חוויה תיאטרלית. אם בונים משהו איכותי, אפשר יהיה לשווק אותו במרכז הארץ, ולבנות מוניטין שיגרום לאנשים להחליט שהם מבקרים במקום, עוד לפני שהם יצאו לחופשה.

המרכז החדש אותו יוזמים יגאל ורונית, יקרא 'פאוזה', וזה גם השם המסחרי שלהם. הם מתכננים בו שלל פעילויות של חוגים, סדנאות, וכדומה. רונית: "ברור לנו במרכז כזה לא יוכל להישען רק על האוכלוסייה המקומית, לכן במקביל הוא ישמש גם קבוצות תיאטרון ממרכז הארץ, שמעוניינות לשלב חופשה עם סדנא מרוכזת של כמה ימים. גם אומנים שמעוניינים לבוא ולהקליט, וזקוקים לשקט ולהתנתקות מהלחץ היום-יומי, יוכלו לבוא לכאן, גם ליהנות מהחופשה, וגם ליצור באווירה הקסומה של המקום. אנחנו נשלב את העבודה במרכז עצמו, עם עבודות שנעשה עבור גופים ולקוחות מכל האזור. במרכז הארץ עיקר העבודה שלנו הייתה עם שחקנים מקצועיים. כאן אנחנו פתוחים לאפשרות לעבוד גם עם שחקנים חובבים, ואנו רואים בזה אתגר. אני מאמינה שאוכל למצוא אנשים עם תשוקה לשחק, ולהקים איתם קבוצת תיאטרון. בעבודה עם חובבים העיקר הוא התהליך, החזרות הן הכיף האמיתי ומתרחש תהליך משמעותי של יצירה".

"החזון שלנו נשמע אולי קצת יומרני", אומר יגאל, "אבל אנחנו בהחלט נטועים חזק בקרקע המציאות. ברור לנו שלא ביום אחד נגשים את החלומות שלנו, ובינתיים נעבוד כמובן בכל הפקה שנוכל להשיג, אבל אני מאמין שנוכל לבנות מקום שיש בו איכות וייחוד, וחובבי תיאטרון יהיו מוכנים להגיע אליו גם מרחוק".

כתבה בעיתון "חדשות"

פסח תשס"ו

"מוצאי שבת. שמונה בערב. הופעה של חוג תיאטרון"

אז ככה, די מוזר לי לשבת ולכתוב. אני בדרך כלל לא מאלה שמתקשרים לרדיו וכותבים לעיתון. זה לא שאין לי מה להגיד, להפך יש לי תמיד המון מה לומר, רק הפחד הזה שלא יבינו אותי נכון, שזה יצא ההפך ממה שהתכוונתי, שיתחרבש, שיתקשקש ש...

מכירים את ההרגשה הזאת, לא?!

אבל כנראה שלפעמים יש דברים שחזקים יותר מהפחד, ויש לי בבטן כמה מילים ומשפטים שמתבשלים שם מאז מוצ"ש האחרון.. אז הנימוק שלי לזה שיש לי אלף ואחת דברים לעשות, אבל במקום יושבת וכותבת, קוראים: "מוצאי שבת. שמונה בערב. חוג תיאטרון."

אני ותיאטרון?! כשניצן העלה את האפשרות הזאת, פערתי זוג עיני עגל ומלמלתי: מי? אני?

לא. מלכת אנגליה- ענה ניצן בחביבות אופיינית.. תראו, החוויה התיאטרלית האחרונה שלי הייתה בפסטיבל עכו. כל השחקנים שם נראו אומללים כמו אבא שלי בתמונות מהחתונה, השחקניות נראו כמו אינדירה גנדי אחרי שלושה סיבובים במכונת כביסה, ובאופן כללי הייתה לי הרגשה שיש שם אוסף של חבר'ה שלא הצליחו לחשוב על דרך מועילה יותר להשתלב בחברה והידרדרו לתיאטרון.

אם זה היה ניסוי חברתי אז צריך לסגור את המעבדה!

אפילו מרלון בנרדו, זכר צדיק לברכה, אמר פעם: " אני לא חושב שתיאטרון הוא אומנות, נכון יש מחזות עם רגעים בלתי נשכחים, אבל גם זונות יכולות להביא רגעים כאלה"..

בקיצור התבשלתי כמה ימים במיץ של עצמי, מצאתי לעצמי את כל התירוצים שבעולם למה לא, ובסוף החלטתי שלאלוהים יש ודאי כוונה מיוחדת, שמעבר לכאן ולעכשיו עבורי..

אז יאללה: קול קורא לי והולכת, חנה סנש מתה מזה, אני מקסימום רק אצא מאוכזבת או מתוסכלת... וכך באומץ ובנחישות שהיו מחבבים אותי אפילו על רפול התייצבתי לפגישה הראשונה של חוג התיאטרון.

בסתר לבי קיוויתי שייקח להם קצת זמן עד שיבינו כי האבות הרוחניים שלי הם: להקת אבבא, אבא הילל סילבר, אבות ישורון, ובעיקר-אבות המזון.. פשוט הייתי בטוחה שאני הולכת למצוא שם צבר של פלצנים רוחניים, שיעשו כל הערב קולות פיתוח קול של חתולה מיוחמת..

סיכום הפגישה הראשונה שלי בחוג: אחרי שעתיים וחצי כמעט של "תיאטרון ללא הפסקה" (לבעלי לחץ דם גבוה מומלץ לפרוש כעת) : יצאתי לאוויר הקר והרגשתי איך כל האיברים הפנימיים שלי משחקים כדורגל מרוב התרגשות, היה-ג....דווווווו...ל!! 

ע.....נ.....ק!!! זו הייתה התאהבות מהירה ובלתי כואבת..

בהיכנסי לאוטו מלמלתי לעצמי I THINK THIS IS THE BEGINNING OF A BEAUTIFUL FRIENDSHIP…

מי שאחראית לפרץ הרגשות הדביק, הקיטשי ויחד עם זאת הקסום והמופלא שמילא אותי באותו ערב, היא-רונית אוחנה- ולמרות שכולנו כאן בקיבוץ מכירים אותה, תרשו לי להוסיף: בחורה מלאה בקסם אישי (כן, כן, הכותבת הזאת משוחדת), עם חן וכריזמה שיכולים להפוך גם כנס של יועצי מס בחולון למיוזיקל שובר קופות.. שמזה שלושה חודשים אחראית פעם בשבוע לצבוע לי את ימי רביעי בצבעים שאי אפשר לכתוב בעיתון.. היא גורמת לי להגיע לדרגת פיזום בלב, ולחיוך ההוא שמרוח לך על הפרצוף כל היום.. (אני כותבת "לי", אבל אני בטוחה שכל אחד מחברי החוג מרגיש ככה, פשוט אלה ההגיגים הפרטיים שלי ואי-אפשר שאחרים סתם יתפרצו לי ככה, פנימה..)

פעם בשבוע אנחנו מתכנסים בחדר סטנדרטי, במתנ"ס סטנדרטי, עם מזרנים כחולים סטנדרטים, מזגן סטנדרטי, ואנשים ומנחה הכי לא סטנדרטים.. במשך שעתיים וחצי כמעט אנחנו בוראים עולם חדש, קסום, מופלא, מפחיד, מצמרר, מצחיק- וכל רגש וגוון אחר של אנושיות שאפשר לחשוב עליו..

במשך שעתיים וחצי אני מרגישה כמו בחורה מאוהבת בת 16, שהאהבה וההתרגשות צובטות לה בבטן וגורמות למוח שלה לעזוב את הגוף לעולמות אחרים.. במשך שעתיים וחצי רונית גורמת לי להדס על בהונות כמו ברישניקוב, ולרחף לגבהים שרק מייקל ג'ורדן מכיר.. בקיצור, חברים- מפגישה לפגישה אני מרגישה איך טבעת האושר הולכת ומתהדקת סביבי, וכל עוד החוג ממשיך נראה לי כי נגזר עלי לחיות את 71 השנים שנותרו לי כשחיוך מטופש מרוח על פרצופי..

בקיצור, אלוהים כנראה באמת אוהב אותי, כי חוץ מזה שהוא נתן לנו את רונית הוא קיבץ בחוג גם עוד עשרה אנשים מופלאים, שאם אפשר היה להפיק נפט מהאנרגיות החיוביות שיש בקבוצה שלנו, סעודיה הייתה בבעיה קשה..

אחד החששות שלי באם להצטרף לחוג הייתה- החומר האנושי.. יענו, משתתפי החוג, חששתי שהם יהיו פלצנים מעופפים כאלה שנמצאים כל חייהם במחזור מתמשך.. או הזן השני של גברים ונשים כבויים כאלה, שיש להם בעיניים מן מבט כזה, חצי מאוכזב מהחיים, חצי מה-זה-כבר-משנה?

כמו מישהו במגלה כי קנה בטעות חלב דל שומן אבל אין לו כוח לחזור ולהחליף את זה..

(היום ברור לי שבכל רמת הגולן גם אם אחפש עם פינצטה לא אמצא סוג כזה של אנשים..)

נראה לי שהחוג הזה הוא הבידורית הפרטית של אלוהים ובגלל זה הוא דאג שהכל יהיה כל כך נכון ומושלם, ושהחיבור בין כולנו יהיה כל כך קסום, חברי, מפרגן ונינוח. בפרפראזה על החיים בארץ, אפשר לומר כי, בכל מפגש נוצר בינינו פוטנציאל פיצוץ בעוצמה הידועה רק לחמאס בעזה..

וכל זה היה רק הספתח למוצאי שבת האחרונה בה העלינו את ההופעה " סדר משפחתי"- שורה של מונולוגים העוסקים במשפחה כל אחת מזווית אחרת. המונולוגים שנבחרו היו מדהימים, חלקם עצובים, חלקם הזויים משהו, חלקם מצחיקים. והמדהים הוא איך בסופו של תהליך כל אחד התחבר באופן מושלם לדמות שהוא בחר עד שהיא נעשתה חלק ממנו.

גם תהליך העבודה על המונולוגים היה מדהים. הסיכוי שרונית תפספס משהו זהה לסיכוי שמוחמד עלי יפסיד בנוק אאוט לגראוצ'ו מרקס...

בהתלה כלום לא הלך לי ובלב כבר רציתי להחזיר ציוד, להגיד יפה שלום וביי, חנה רובינא זה לא אני, הקהל יסתדר גם בלעדיי..

אבל רונית ידעה שההצגה חייבת להימשך והצליחה בכוחות הקסם המיוחדים רק לה, לא רק לגרום לי להשתתף אלא אפילו ליהנות מכך ולרצות שזה לא ייגמר. בקיצור, גם אם חבורה של ישמעאלים תחטוף אותה היא תצליח לארגן אותם לשיר נעמי שמר בציבור.

Ronit managed to take one of ten monologues of various, unrelated, and weave them together from the magical warming quilt and shook the smallest capillaries and hidden in our hearts and audience.

Moreover, she was able to bring all of us amazing insights about the characters Gilman, if at first monologue seems to us like Tflon- Nothing sticks to him, then at the end we could not part with it.

העבודה שרונית עשתה איתנו הזכירה לי זרע יבש של סביון שעף ברוח, ורוצה להיקלט באדמה, בהתחלה זה לא כל כך הולך לו, הוא קצת מפחד, קצת לא יודע, קצת כואב, אבל בסוף הוא נקלט באדמה, נובט, מתחיל לבצבץ גבעול ירקרק שעולה וצומח ופתאום יש לך שדה מלא בסביונים שנראה כאילו כלום לא עבר עליהם, לא חשש, ולא כאב, ולא פחד ולא תסכול, פשוט סביונים צהובים, יפים שמחממים את הלב של כל מי שרואה אותם.

That's how we were !!!

The performance was a whole walk down the street and picking your nose freely (no Ffratz'i still not stalking me from the laundry Lminisok ..), because I'm sure it's only a matter of time until they Hffratz'im, I take the time to start recognizing me and I also picks her nose when they have no reason to pry ..

In short, friends, Tara was Tara Julie, you might want to try at home .... !!!!!!!!!

Noa Weisberg

Letter published in the local newspaper - as a participant in the Department of Theater

Ronit Ohana ran workshops on youth theater department, unit volunteering in Tiberias.

Ronit integrated into another stage where the auditions, each boy has chosen / her seriously.

Examined them all sorts Trays art.

And summed up everything neatly.

After the audition process Ronit youth taught acting, movement and improvisation.

The youth is very connected to Ronit, listen and implement all its comments and reviews.

גם אני וגם שאר צוות המחלקה מאוד התרשמו מהמקצועיות שהיא הפגינה כלפינו והן כלפי הנערים.

רונית השתלבה בקלות בתוך מערך המחלקה, היא מקשיבה דבר שמועיל לכל סובביה.

מאוד התרשמתי מעבודתה של רונית הן בפאן המקצועי והן בפאן האישי שתורם רבות לתחום שבו היא נמצאת.

בתודה מראש:

בר אלפסי בן דקון

רכז מנהיגות והתנדבות

היחידה להתנדבות

מחלקת הנוער טבריה-עמ"ן

ליגאל ורונית,

רציתי להודות לכם על הערב הנפלא שהתקיים בשבוע הספר

ועל חוויה מיוחדת במינה באותו ערב של הקראת "הרופא וגרושתו" .

אמנם אני "צרכנית" תרבות מאוד כבדה אבל באופן אישי תאטרון "לא עושה לי את זה" ולכן אני נמנעת בד"כ מהצגות.

לעומת זאת ההקראה של עגנון היה אירוע אחר לחלוטין מבחינתי,

קיבלתי את ש"י עגנון, בעיבוד המקסים של רונית אצלי , בתוך הבית, באינטימיות אך אמיתי כמו שעגנון יכול להיות.

למרות שזו הייתה "רק " הקראה המשחק המצוין גרם לקהל להרגיש כאילו הוא ממש יושב בסלון של בני הזוג ולחוש תחושה אמיתית של חיים אמיתיים. רצינות העבודה, אפילו שזו הקראה בלבד, הייתה ניכרת בהחלט.

בהמשך להצעה של רונית אני מקווה שנמצא את הסידור המתאים להמשיך ולקיים ערבים מסוג זה, כשבכל פעם תתקבץ קבוצה שונה שתהיה שותפה וכך נגדיל את מעגל חובבי ההצגות, ההקראות 

והתאטרון. 

כמו כן אני חושבת שיש מקום לפעילות שכזאת גם ברמה האזורית. כדאי לפנות בעניין לנורית פונדק מנהלת שלוחת בני יהודה של המתנ"ס וענת ברק אחראית התרבות של השלוחה.

בהערכה רבה

עירית דורון

רכזת תרבות- כפר חרוב

רכזת תרבות כפר חרוב- עירית דורון

11/1/96

הנושא: המלצה מקצועית- רונית פארי ואלירן כספי.

במסגרת המופע: "עפולה זו כבר אופרה אחרת" מופע אורקולי רב משתתפים אותו הפקתי וביימתי לציון יובל ה-70 לעפולה שהתקיים ב-19.9.95, זכיתי לשיתוף פעולה מקצועי עם הבמאים אלירן כספי ורונית פארי.

הם היו אחראים לעצוב קטעי הקישור, בימוי וכוראוגרפיה של להקת הנוער העירונית.

בעבודתם זו הפגינו אחריות, מסירות וכשרון אומנותי, כמו גם יכולת תקשורת מצוינת עם חברי הלהקה- דבר שתרם להצלחת המופע כולו.

בברכה,

מוטי סנדק - מנהל.

המלצה ממפיק האירוע ב"ערוצי תקשורת"

6 יוני 1996

לכבוד,

רונית פארי ואלירן כספי

עמותת ארנונים מביעה לצוות רונית ואלירן את תודתה על הצלחתו על אירוע- יום ירושלים בביה"ס ארנון.

כושר הכתיבה, הבימוי המוצלח, ההקפדה על פרטים והמאמצים הרבים שהשקעתם, הם אלה שהביאו להצלחתו של ערב זה.

אנו שמחים כי נפל בחלקנו להיות אלה שביימתם והפקתם עבורם את האירוע ומקווים שנמשיך כך גם בשנה הבאה.

בכבוד רב,

מאיר וידל

יו"ר עמותת ארנונים.

"ארנונים" אגודה לקידום החינוך והתרבות בקהילה

יוני 2006

 

יגאל שלום רב, 

מושב מעלה גמלא חוגג השנה 30 שנה לעלייתו על הקרקע. במסגרת האירועים החגיגיים שתוכננו לציון שנה זו, הוכרז חג השבועות, הוא חג המשק המסורתי שלנו, כאירוע המרכזי של השנה, אותו החלטנו לקיים ברוב עם והדר, ובדרך שונה מהרגיל, ולכן שכרנו את שירותיך כבמאי.

אשרינו וזכינו. כבמאי- על, הופקדת על "תפירה הרמונית" של כל חלקי האירוע בתזמון מדויק, תוך שימוש בכישרונות המקומיים, ולמעשה, קיבלנו ממך הרבה יותר!

בנועם, בחן ובמקצועיות בלתי מתפשרת ניצחת על המלאכה, תוך הבנה מוחלטת של כל רזי המקצוע: הבימוי, ההפקה, המשחק, המוסיקה, התאורה, ההגברה.. וכל מה שביניהם. סייעת לנו בכתיבה, בהקלטות, בבימוי הקטעים, בעריכתם, בהעמדת המערך הלוגיסטי, בהדרכת השחקים, הזמרים, הרקדנים, הנגנים, אנשי הבמה, המפיקים, המנחים וכל העושים במלאכה.

נדמה היה כאילו היית כאן תמיד. ברגישות ונחישות התחברת לנפשות הפועלות, והתייחסת בכבוד רב למשאבים העומדים לרשותנו.

אנו מבקשים להודות לך על האירוע המרשים, המקצועי, המרגש, המיוחד והיצירתי!

החגיגה שלנו הוכיחה, מעל כל ספק, כי הבחירה בך הייתה בחירה מנצחת!

יגאל, שוב תודה! ולהתראות רק בשמחות!

בהערכה רבה,

אורה שוורצברג

בשם צוות חג ה-30 

וועדת תרבות- מעלה גמלא

מעלה גמלא

13.06.04

יגאל ורונית, תודה על הגמישות ושיתוף הפעולה בכל אירועי מסיבת סיום י"ב.

הייתם חלק, יחד עם ביה"ס, בדינמיות של מערכת החינוך, בהתמודדות ובפתרון בעיות חדשות ובלתי צפויות, כאשר עוסקים עם נוער.

ברצוני להודות בשם צוות המורים, רכזת השכבה והנהלת ביה"ס על היכולת המקצועית שלכם ועל הגמישות שהובילה את השכבה לסיום שונה אך משביע רצון ואיכותי.

ישר כוח! והמשך שיתוף פעולה.

אסנת ליבנה.

מנהלת כללית.

ביה"ס אורט גוטמן

קרקס גמלאנו

או:

כמה טוב שיש דבר כזה תיאטרון קהילתי

"חג השלושים" היה בעיני מרגש ומקסים. כמי שהייתה בגמלא גם בחגיגות העשור הראשון (הצנועות יחסית) וגם בחגיגות העשרים (שנחגגו בהדר רב ובהשקעה רגשית עצומה, תוך כדי אי-הוודאות הנוראה על הגולן, והיוו סוג מסוים של התמודדות עם החששות מאימת הפינוי), התפעלתי והתרגשתי מאוד מחגיגת "חג השלושים" לפני שבועיים, והיה לי חשוב לבטא את הרגשתי גם פנים- אל פנים באוזני יוזמי המופע הגדול ומשתתפיו, וגם עכשיו (לבקשת עומרי) על גבי ה"מידף".

אני מניחה שכולנו בגמלא חווים בשנים האחרונות, איש איש בדרכו, את המתיחות הדקה (הבלתי-נמנעת, כנראה) המלווה באופן טבעי את השינויים באופייה של אוכלוסיית המשפחות במושב. העובדה שכיום הריווחיות בחקלאות היא גבולית (בארץ בכלל ובגמלא בפרט), והעובדה שחיי המשפחות שנקלטו כ'לא חקלאיות' אף הם אינם פשוטים בנסיבות הכלכליות של הגולן המרוחק כל כך מן המרכז- הן שתי עובדות ידועות ומורגשות, אני מניחה, אצל כולנו.

אולי זו הסיבה שבערב שבת לפני שבועיים, כאשר היינו כולנו יחד על הדשא הגדול, וחגגנו, תחילה את הטקס המסורתי של חג השבועות ובהמשך, צופים ומשתתפים כאחד, במופע הקצבי, המעניין והמשמעותי לכבוד "חג השלושים", התרגשתי באופן מיוחד. ראשית התרגשתי מריבוי המשתתפים, ובעיקר מריבוי המשתתפים משכונת ההרחבה. במיוחד ריגשה אותי הופעתה האמיצה וההומוריסטית של עינת 'בתפקיד עצמה', והיה לי חשוב לומר לה זאת עוד באותו ערב. אני בטוחה שלי לא היו האומץ וההומור העצמי הנדרשים לכך. (לצערי, אני ביישנית מטבעי בהופעה בפני קהל, ואני מלאת התפעלות והערכה כלפי מי שיש להם הנחישות והאומץ לכך). ההרגשה שלי, לאורך המופע כולו, הייתה שאני אסירת תודה לכל המשתתפים על שביטאו את מה שהיה נכון לבטא. המופע בכללותו, ובשלמות ביצועו, המחיש את המהות היפה והאמיתית של גמלא בעיני. אני מניחה שרבים היו אותו ערב שותפים ולהרגשתי שהמופע ריכז ו'ניקז' ברגישות, בחוכמה ובכישרון- הן של הכתיבה והן של הבימוי והביצוע- את מגוון התופעות היפות בגמלא בצד הקשיים הטבעיים, שכולנו חווים כאן כחלק מן החיים בסוג מסוים של שותפות קהילתית. אין לי ספק שהערב כולו והמופע שבמרכזו נתנו לכולנו, ובעיקר לילדים ולבני-הנוער שחוו 'על בשרם' את ההכנות והחזרות למופע, הרגשה של שותפות ו'גאוות יחידה'.

אני מוכרחה להתוודות ולומר שבשלב ה"שאלון" (שמילאתי בזמנו לבקשת ועדת התרבות וועדת "חג השלושים") לא חשבתי שמוכרחים לציין את חג השלושים 'בגדול'. משום מה נדמה לי ש'שלושים' זה לא משהו כ"כ מיוחד, ואולי לא צריך לעשות 'עניין' לפי שנגיע ל'חמישים'. אני מודה שטעיתי, ולכן מודה – שוב- לכל מי שהתעקש, הגה, תכנן, הוביל, כתב, ביים, הופיע- ובקיצור: השתתף. 

I wish you all a continuation of such a partnership and these customers for years to come.

Noya.

Gamla internal newspaper

Ronit Ohana Hello,

Re: letter of thanks, which can be used as a letter of recommendation

Summer holidays underway, nearly three months have passed Finale our seniors, and for me the experience fresh and alive as if it was yesterday.

אתחיל מהתוצאה- מופע סיום י"ב כזה לא נראה בעמק הירדן כבר שנים רבות מאוד. המקצועיות הרבה, קטעי המשחק ועשרות התלמידים שהפכו שחקנים, הריקודים המרובים ורבי המשתתפים, קטעי הווידאו הנהדרים ששולבו במופע, השירה , התפאורה- כל אלו היו לעילא ולעילא. קיבלנו המון מחמאות מהורים, מאנשי העמק ומתלמידי שכבות אחרות שצפו...פשוט כיף. אין ספק שכל הללו היו בזכות המקצועיות שלך, ראיית הבמה השלמה וכל שעליה, עבודה עם צוות תאורה והגברה מיומן- כל מה שבמאי טוב מביא עמו להפקה שכזו.

I will continue Bthlic- we asked you quite a bit. To students in writing, to the masses of students in (much more than usual), to be attentive to our demands and the demands of students and yet not give up on your professionalism. Did you deal with us, teaching staff, the question of the importance of process versus product and both sides were donated seems dilemmas raised.

During such work naturally arrive tensions, and the success of the maneuver between us and the various professionals (choreographer, a musician, a photographer) and keep sane and constructive mood.

Despite the tension and desire to student outcomes was nice rehearsal with you and this is very important.

For me personally, Social Hub, educating the seniors from the school and is responsible for the production of the event is clear without you it would look quite different, and kudos to you for that.

I would like to note the professional support of Yigal final rehearsals was important and excellent recording studio was for us (for the students singing and teaching staff) the most fun experience.

I would recommend to anyone who asks you need a director and heat production company pause recording.

Mass Thanks, and you have good days and family,

Rinat viable,

Social Hub at the Moon

Educating seniors in 2009 Tss"t

The moon high dash, Jordan Valley Regional Council

The 60th Moshav Bnei Atarot

Players singers Children and Youth ...

It's hard not to get excited Given the success "remarkable" of us all night.

True professionals do not we, but apparently we do not slouch.

In witness whereof we raised an amazing evening according to the words of friends and Chronicles,

Not without many difficulties and setbacks doubts reps.

Many advantages to this event, especially in the period before an evening show itself.

The meeting, acquaintance, talks into the night with them and those actors and singers, youth and children,

We probably will not meet. Dating interesting games and jokes, some grub and some drinks

Of course not acute but all about the experience.

But also guides teachers come from many thanks.

And all this training and their trust in us, our ability to be a leading team this evening.

And the beginning of the oak - that the music selecting songs, processing, pace and quality - Many thanks.

למורן – אשר על התנועה והריקוד, אשר עשתה כל אשר לאל ידה משגת כדי להזיז אותנו הכבדים בצעדי מחול קלילים, תוך כדי סיבובים וכמובן ידיים מתוחות אל על, גוף חזק וראש מורם.

ולה נאמר עכשיו כמילות השיר: אם את רוצה עכשיו לבכות,

לבי נקרע עכשיו פחות ..........

תודות על כל המאמץ.

ולמיכל – רוקמת התחרה, קושרת הקצוות ומאחה את החוטים, מארגנת ודואגת

לתלבושות, לבגדים, למוזיקה ולכובעים וכמובן לנעלים ולסנדלים.

תודה רבה וההנאה כפולה.

וכמובן אחרון, אחרון חביב הלו הוא ידידנו יגאל, אשר לא חסך שבטו מעדר צאן מרעיתו, נזף, לחץ, פרגן וסיבן ולבסוף גם צלח את הרוביקון בהצלחה מרובה, 

עם אנשים לא מנוסים אך פתוחים ומעיזים.

וכמובן אין להקל ראש בהולכי על ארבע מידידיו הטובים של האדם, 

אשר בכל מחיר ניסו ובהצלחה לא מבוטלת, להביא לחזרות את אדונם יקירם ולשמור על לוח זמנים ללא איחורים, למרות הטיסות והחזרות של חלק מהמשתתפים וגם לא החסירו ולו אף חזרה אחת.

חשוב גם לראות את גרעין העתיד של הנערות המרקדות ומקפצות ורוח חיים מכניסות ושלא לדבר על היכולות ורצון המשתתפות.

ושוב איך אפשר ללא אותם הזאטוטים, ילדים נהדרים אשר למרות כל הקשיים, 

השעות המאוחרות וההורים האומללים, גנבו את ההצגה מכל אותם המבוגרים.

ולסיום – חשוב אולי שנמשיך ונעשה ולו גם בתקציב מעושה,

כי חוויה שכזו אינה מתפוגגת ונעלמת במהרה.

תודה על כל מה שעשיתם.

הייתה חוויה מרגשת. 

עוזי.

עוזי-מושב בני עטרות

יגאל שלום!

שמחתי להכיר איש מוכשר כמוך.

היה פשוט גדול, גדול, גדול.

לא היה אחד בכפר שלא הילל ושיבח את המופע, שכמוהו באמת אנשיו לא חוו.

תודה על הכל

מעמית ותיקי

ש מ ע ו נ י

עמית ותיקי שמעוני-מושב בני עטרות

יגאל היי!

אני לבטח תופסת אותך באמצע תקופה עמוסת אירועים, וטוב שכך...

Others also deserve to enjoy your abilities and skills as a director and as a person.

When we started to think, to process and work on our 60th event, I looked around and saw a bunch of people imbued with good will and motivation, but

(What to do, have to admit ..) - Inventory not talent ...

Real underdog.

True that not everything went smoothly, and there were times where some of us almost given up. But who You've survived, "Win Big.

Alon Moran, container, moving, Ronit and foremost - you success in bringing us to the moment of truth ready and alert to the task as that art could be.

The show was wonderful !! Htisbohot and compliments sound "street" Until now, almost a month later.

For me - you have done the unbelievable and so My Thanks.

Congratulations and see each 70th celebration !!

Carmit Simchoni

0577-782432

Carmit Simchoni-seat Bnei Atarot

In honor of Yigal Ohana Theater pause,

We would like to express appreciation and thanks. Arts and crafts, crafted mosaic train the population in our seats.

Voices from the past and present, accompanied by a process which is expressed in all back to the peak phase-!

You enriched all of us a feeling and a gentle reminder of the importance of teamwork, investment and familiarity-is valuable.

Is-then, seven wonders of the world were revealed to our case: sight, hearing, touch, taste, feel, laugh and love accompanied every meeting and back.

For this we thank you, because we see that the beginning of a joint community action and sustained.

Hmofa- like Cthilh- many others will speak and tell him.

And go right to lead a team lead the process of creating a community pause it.

Heartfelt thanks and gratitude

The team's 60th anniversary celebrations Organization

Moshav Bnei Atarot

I was excited to see that the village carob Theater. We did not see much time working here so invested in all respects. A real professional. Stage sets, directing, acting professional.

See theater as part of the story is not enough. You should break more places with imagination, bring the audience into the world of the story, and less to the story Tale "to the audience. I enjoyed the precision and clarity and aesthetic acting and directing.

I see here a good springboard for the future. Something that can bring real culture, something that could bring a message and content for youth and friends.

Maurice Assouline

I really enjoyed this session from the audience, an audience of religious and secular.

There was something very positive.

Play Ronit and Yigal using very simple means but sophisticated. Such as goat, charming decor, paintings. Shi stories Agnon, what to say. Simple stories with a lot of morals.

Yair Birdy

To Ronit and the cast,

Thanks for Mshkcm successful and Thanks for Sharing collaborated with Joseph to surprise us play the story of Agnon.

All the large crowd who had come to celebrate his birthday in the original it- enjoy the show and showered her with praise.

Certainly received a call Yehoshua who had "flashing" (strange, I must admit, for the doctor) and must tell you that on the phone, because rang the next day to get me your phone number.

Thanks cast Eliran Caspi, licorice Kestenberg and Chanan Rozen.

Mainly, the job and you did it right protection.

Your Nitza Ben-Dov

Hebrew literature and Hsooatit- University of Haifa

Greetings,

We livelihoods Agnon's stories in the charming Yigal Ohana Dan tidy.

We went captivated penny, we were shocked and miraculous act of intense creative decor, and we enjoyed so much wind blowing B"maoib lover Jerusalem. "

Their success not only provide the text Agnon loyalty, but also to deepen and expand it through the special stage in your interpretation.

I thank you for a wonderful experience in my name and the younger crowd filled the theaters' Hakhlil "Greenberg's legacy in Jerusalem.

I wish you much success and additional performances.

Best regards and appreciation

Animal Burns,

Producer "Hakhlil" Greenberg Heritage House

Greenberg Heritage House

A recommendation on practical performance and actions.

I am happy to recommend you to the presentation of practical and action, based on three stories of Agnon, directed by Ronit Ohana.

I saw the work of Ronit throughout the process.

The play staged and played with modesty, cleanliness, and especially with great respect to the text of Agnon.

Suggested their stage do not harm the original text and of course not to change it.

They just condense it and make it work intended for the stage.

Pleasing result amusing, sad and exciting as it should be creating theater.

Youth and adult children viewing the show will benefit the formation of Agnon of the Hebrew language is rich and deep, and a performance theater fun and flowing.

I enjoyed the show practical and action along with the crowd sitting around me.

I'm sure you will enjoy funded.

"Suggested their stage condensers Agnon text ... delightful outcome, funny, sad and exciting as it should be creating theater. The audience will watch the show will benefit the formation of Agnon of the Hebrew language is rich and deep and enjoyable theater show and hose ..."

Roy Rashkas

Re: The play "practical actions".

I watched the play "practical actions" and I was excited.

It is wise Theater modest means manages to reach far into our hearts.

Adapted and directed by Ronit Ohana are so meticulous on the one hand it does not compromise on even the beautiful character of Agnon in his own language, and on the other hand spreads the incident sharply and clearly.

Players make extensive use of various techniques of story theater. They never let the audience for a moment and create true intimacy and warm halls are full.

In two words - a wonderful show.

Enoch bad

Director of the Haifa Festival

Enoch bad

a thank-you letter

במסגרת תכנית זהות יהודית ישראלית של מועצה אזורית גולן, הזמנו את הצגתכם "מעשיות ומעשים" אל בית הספר נופי גולן.

ההצגה המחיזה בדרך מרתקת ומושכת 3 מתוך סיפוריו של עגנון. לאחר ההצגה קיימתם עם התלמידים דיון מרתק אודות תהליך העבודה על ההצגה ואודות דמותו המיוחדת של עגנון.

הרשמים שלנו ושל המורים והתלמידים היו חיוביים ביותר. ההצגה הייתה מהנה, והעבירה בצורה חזקה מאוד מסרים רבים הקשורים לזהות היהודית ישראלית של כולנו, ומן הבחינה הזאת קלעה בדיוק למטרה.

אנו מקוים שתמשיכו במלאכה החשובה הזאת בעוד מקומות רבים נוספים.

עלו והצליחו

אופיר בן אילוז

זהות יהודית ישראלית בגולן

זהות יהודית ישראלית בגולן

Professional SEO CompanySEO Company